Speedminton® nedir?

 

„Raket sporlarının Ferrari'si.“ (T-Online)                                        

„Güle güle "birdie" merhaba Speedminton“ (New York Times)

 

Speedminton®, crossminton (eski adıyla Speed badminton) sporunun ekipmanlarında açık ara dünya lideri firmadır. Bu Spor tenis badminton Squash sporlarının, en iyi taraflarını alır ve birleştiren yeni bir spordur. Yer ve zamandan bağımsız olarak raket sporu oynamanıza imkan verir.

Oyunun kurulumu son derece basittir. Fileye ihtiyaç yoktur. Oyun alanı birbirine 12.8 metre uzaklıkta, kenar uzunluğu 5,5 metre olan 2 kare alandan ibarettir. 'Speeder®' adı verdiğimiz Oyun topları hem iç hem dış mekana uygun olarak üretilmiştir. Rüzgarda normal bir badminton topundan çok daha stabil uçtuğu gibi, daha şiddetli rüzgarlar da oynamaya imkan veren bir de rüzgar yüzüğü kullanılır. 'Speedlight' kullanıldığı zaman karanlıkta parladığı için, ışıksız mekanlarda da oyun oynamanıza imkan verir.

Crossminton sporu, öğrenmesi son derece basit, ve birkaç dakika içerisinde ralliler çevirebileceğiniz, bir raket sporudur.

Eğlence için, plajda, bahçenizde, parklarda, otoparklarda, veya bulabileceğiniz her düz alanda oynanabilir. Maç yapmak isteyenler için ise, "Easy Court" adlı ürünümüzü tavsiye edebiliriz, bu sayede nizami bir oyun alanını kurmak sadece birkaç saniyenizi alır.

Bu oyun, tüm yaş grupları için eğlence vaat ettiği gibi, tek veya çift olarak oynanabilir.

Bahçe, park veya denizde hiç fark etmez, dış mekan için harika bir oyundur!