Speedminton®

Speedminton GmbH, 2002 yılında kurulmuş olup, dünyaya yeni bir spor branşı hediye etmiştir: Crossminton / Speed Badminton! Öğrenmesi kolay kuralları ile hem profesyonel atletlerin, hem de hobi sporcularının gözdesi olmayı başarmıştır. Müsabaka veya zevk için fark etmez, Crossminton / speed badminton sınır tanımaz.

Speedminton®, yüksek kalitede Crossminton / Speed Badminton ürünlerini, iyi malzemelerden imal ettirir ve Speed Badminton sporcularına ulaştırır: Alüminyum veya Karbon raketler, patentli speeder® topları ve daha bir çok aksesuar ile bir oyuncunun arayabileceği her şey… Parklarda, kumsalda, sokakta, file gerektirmediği için Speed Badminton’u her zaman her yerde oynayabilirsiniz.

Oyunun Kısa Geçmişi

2001 yılında Berlin’in Kreuzberg bölgesinde, ilk oyuncular bir araya gelip daha hızlı ve rüzgara daha dayanıklı Badminton oyununun keyfini çıkarırlar. Bunlardan bazıları bir araya gelip bir firma kurarlar: Speedminton GmbH ve bu firma yeni fikirlerden, tamamen yepyeni bir spor branşı yaratır. Beş sene içinde bir ürün gamı tasarlar ve 2005 senesi itibariyle ilk oyun setlerini satışa çıkarırlar. 01.01.2016 at sporun resmi tanımı Crossminton içinde yeniden adlandırıldı.


Ekipmanları daha iyi seviyeye taşımak ve daha rafine bir hale getirmek için de ICO ve en başarılı sporcular ile bir arada çalıştılar ve Crossminton / Speed Badminton pazarının yüzde seksenine ulaşan bir başarı yakaladılar. Sporun gelişmesi için Speedminton®, düzenli olarak spor organizasyonlarına bağışta bulunur. 2011 yılında ilk ICO Dünya Kupası Berlin’de gerçekleşmiştir.

Crossminton / Speed Badminton dünyaya hızla yayılıyor… Çoğunluğu Avrupa’da olmak üzere, 2,5 milyondan fazla hobi sporcusu vardır. Bunun yanında Avustralya, Mauritus, Brezilya ve daha nice ülkede Crossminton / speed badminton oyunu oynanmaktadır. 2012 yılında Kaliforniya’da Speedminton Sporting Goods Inc. kurulmuştur.

Speedminton GmbH (Merkezi)

Trachenbergring 85
12249 Berlin
Almanya

Tel.: 0049 (30) 69 56 77 40
Fax: 0049 (30) 69 56 77 41
Email: info-garbage-@-garbage-speedminton-garbage-.-garbage-com